„V tomto areálu jsme se rozhodli zavést novu tradici, kterou je vítání jara. Akce tak bude probíhat vždy v termínu, kdy kalendářně přichází jaro,“ prozradil produkční referentka pořádajícího Relaxu v podhůří Beskyd Simona Grznárová s tím, že k vítání jara pořadatelé připojili i blížící se Velikonoce. „Proto zde je k vidění například výroba pomlázky, malování kraslic, pečení velikonočních perníků, tvoření velikonočních dekorací,“ vypočetla produkční.

Přítomní se mohli na tuto výrobu nejen podívat, ale mohli si i vše vyzkoušet. „Podívat se podívám, ale zkoušet to nebudu. Je ale opravdu radost sledovat lidi, co něco podobného dovedou. Například k malování kraslic musí člověk mít vzácnou trpělivost,“ svěřil Stanislav Legerský, který i s manželkou a vnučkou přijeli z Ostravy. „V dnešní době je člověk zvyklý všechno nakoupit ve velkoobchodech. Ale udělat si nějakou dekoraci nebo ozdobu sám, to má také své určité kouzlo. A nemusí to být jen na Velikonoce a Vánoce,“ řekla jeho manželka Ludmila. „Je neuvěřitelné, s jakou lehkostí se dá zvládnout třeba velikonoční věnec. Mi by to trvalo hodiny, ale tady to pán zvládl za pár minut a navíc velmi zdařile,“ dodala žena.

Lidé také mohli ochutnat z výběru jídel, který se rovněž nesl v jarním duchu. Nechyběla jarní polévka, lehké saláty, ale i jehněčí kýta. O jarní náladu se v chladném počasí starala i cimbálová muzika kozlovických dívek.