„Vyměníme starou kabeláž, stožáry, návěstidla a nové zařízení vybavíme videodetektory. Kromě toho upravíme jízdní pruhy tak, aby doprava byla plynulejší a bezpečnější. Koncem srpna vypneme přibližně na tři týdny světelné zařízení a průjezd upravíme dopravními značkami, proto prosím řidiče i chodce o zvýšenou pozornost v tomto úseku,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Leonard Varga (Piráti).

Zvýšenou bezpečnost přinese změna plných signálů na směrové. To znamená, že levé jízdní pruhy budou určeny jen pro odbočení a automobily při zeleném signálu nebudou muset dávat přednost vozům v protisměru, protože ty budou mít červenou. Pravé pruhy budou jen pro jízdu rovně nebo odbočení doprava. Řidiči určitě ocení moderní LED technologii, díky které během slunných dnů lépe uvidí světla na semaforech.

Ve Frýdku-Místku budou při modernizaci křižovatky použity nové technologie, především videodetektory.Ve Frýdku-Místku budou při modernizaci křižovatky použity nové technologie, především videodetektory.Zdroj: René Stejskal

Výhodou je také výrazně větší životnost oproti klasickým žárovkám. Nově nainstalované videodetektory rozeznají vozidla, která nestačila projet na zelenou anebo se zastavila v křižovatce a dokáží detekovat cyklisty a motorkáře, s čímž měly stávající indukční smyčky umístěné ve vozovce problém. Práce by měly skončit do konce října.

Modernizace křižovatky vyjde na pět milionů korun, přičemž městu se podařilo získat evropskou dotaci ve výši 3,6 milionu korun.