Rytířský sál frýdeckého zámku se ve středu rozzářil krásou. Jarmila Kozlová z Boutique Toyen totiž připravila další módní přehlídku, tentokrát s modely pro jaro a léto 2008. Stejně jako před rokem i letos večerem provázel Martin Dejdar, který ani tentokrát nezklamal a dokázal si dělat šprýmy ze všeho od vlastního zraněného kolena přes „ujetou“ módní policii až po vyholené muže a přítomné dámy také potěšil dvěma písněmi.

Příští sezóna by měla být ve znamení zklidnění. „Přinese významnou změnu siluety, tvary budou umírněné, jednoduché a střízlivé, móda bude elegantní, kultivovaná, elegantní a ženská. Některé muže možná nepotěší, že už se nebudou ukazovat bříška, naopak se začíná objevovat i zvýšený pas. Do módy jdou barvy, které někdo nazývá sklepní či poustevnické, jako je šedá, bílá, béžová, ale počítá se i se žlutou. Výraznější barvy se uplatní spíše na sportovních modelech pro mladé. Velký důraz však bude kladen na kvalitu materiálu,“ popsala trendy současné módy Jarmila Kozlová.

Ženám, které nemají úplně jasno, jakého stylu by se v oblékání měly podržet, radí celkem neobvyklou pomůcku. „Od mé kamarádky módní návrhářky Táni Havlíčkové jsem se naučila rozeznávat v oblékání jinový a jangový styl. Některým ženám více sluší jinový styl, který je hodně ženský, měkký, s volány na sukních, lodičkami s mašličkou, kulatými špičkami na botách a podobně. Naproti tomu Jangový styl je více pánský, strohý, se špičatými botami. Nalezením svého stylu žena může svou osobnost podtrhnout. Na druhé straně na sobě může mít i drahé kvalitní značkové oblečení, ale když neodpovídá jejímu stylu, doslova se v něm ztrácí,“ rozpovídala se o módě Jarmila Kozlová. Prvky jinu a jangu se podle ní dají uplatnit i v případě, že se někdo v zaměstnání musí oblékat předepsaným stylem. „K předepsanému kostýmku to mohou být například boty s kulatou špičkou a květina do klopy pro jinový typ nebo boty se špičatou špičkou a brož do klopy pro jangový typ,“ poradila módní poradkyně.

„Nejdůležitější ale vůbec není, jestli je žena in, ale aby zůstala sama sebou. Zapomeňte na trendy a styly a noste to, v čem se cítíte dobře a co vám sluší. Na dnešní době je úžasné, že se nosí úplně všechno. Chtěla bych apelovat na osobnost, moudrost, laskavost. Nebavme se o barvách, ale zůstaňme samy sebou,“ vyzvala dámy na přehlídce Jarmila Kozlová.