Na páteční slavnost se přišly podívat desítky lidí. „Jezdíme tady na kole. Na vyhlídce posedíme, podíváme se po okolí a zavzpomínáme, co jsme se o Petru Bezručovi učili ve škole. Je to jedno z nejhezčích míst v okolí, můžete vidět prakticky celé Beskydy,“ poznamenal Jaromír Kuchař z Vratimova, který před sousoším fotografoval svou přítelkyni Marii Budyšovou.
Z Ostravy přijely Adamcovy obdivovatelky Lenka Loučímová a Kamila Lysáková. „Emila jsme poznaly před dvěma lety na sochařském sympoziu v Plesné. Do Sedlišť nás pozval na letošním ročníku festivalu Třebovický koláč, který se konal v polovině září,“ vysvětlila osmadvacetiletá Loučímová.
Poutník vznikl z mnohatunového bloku zeleného godulského pískovce, který byl vytěžen v obci Řeka. Múzy jsou z jasanu a červeného dubu. Adamec původně počítal s tím, že dílo zůstane do pátečního večera zahaleno. Nešťastná událost, která se odehrála ve čtvrtek při převozu monumentu, však nakonec program změnila. „K odhalení nedošlo, protože kamenná socha se polámala na tři kusy. Nic se neděje, jedeme dál. Je lepší to nainstalovat takto než vůbec. Tu sochu zrestauruji, i když to bude nějaký čas trvat,“ řekl sochař. „Jsem hlavně spokojený, že lidé přišli a že se znovu obnovila tradice scházení se na vyhlídce,“ zdůraznil Adamec.
Exstarosta Sedlišť Josef Bartoň návštěvníkům akce připomněl, že v areálu mohla stát mohyla Petra Bezruče. „Nabízeli mu, že by zde mohl být pohřben. Petr Bezruč nic nenamítal. Projekt starý osmdesát let opatřil tehdy podpisem a razítkem lašského národopisného sdružení Sedlišťané jeho předseda Joža Vochala. Bezruč byl ale nakonec pohřben v Opavě,“ řekl Josef Bartoň.