VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most k Hypernově bude dlouhodobě uzavřen

Frýdek-Místek - Dopravu ve Frýdku-Místku čekají další komplikace. Most, který překračuje čtyřproudovou komunikaci I/56 vedoucí zOstravy do Beskyd bude několik měsíců uzavřen. Důvodem je celková rekonstrukce.

14.5.2008
SDÍLEJ:

Tento most ve Frýdku-Místku bude přes čtyři měsíce uzavřen.Foto: Deník/Archiv

„Most se nachází na krajské silnici a za jeho údržbu zodpovídá Správa silnic Moravskoslezského kraje, která také jeho opravu naplánovala. Most bude kompletně uzavřen od 2. června, a to na dobu 4 až 5 měsíců. Práce na opravě mostu se dotknou nejen řidičů, ale také pěších a cyklistů, kteří most využívají při cestě za nákupy do přilehlé Hypernovy, nebo za rekreací na nedalekou přehradu Olešná. Oprava mostu bude mít dopad také na MHD, zejména na linky číslo 2 a 5, které přes most přejíždějí. Po dobu uzavírky mostu budou autobusové linky jezdit dle tzv. výlukových jízdních řádů, které budou od 19. května k dispozici na internetových stránkách města, informacích v budově Magistrátu města Frýdku-Místku a na informacích na novém autobusovém nádraží,“ uvedl náměstek primátorky Petr Cvik.

Rozsah rekonstrukce umožní zachování provozu pouze na nájezdových a sjezdových rampách, na vlastním přemostění silnice I/56 bude provoz vyloučen. Přechod silnice I/56 bude umožněn pouze pěším, a to po provizorní lávce. Současně si rekonstrukce vyžádá částečné omezení provozu na silnici I/56 pod mostem, kde bude sveden vždy do jednoho jízdního pruhu.

„Správa silnic Moravskoslezského kraje, která rekonstrukci mostu na krajské silnici zajistila, připravila i odborný návrh objízdné trasy hlavními ulicemi města tak, že provoz z ul. 17. listopadu směrem k přehradě Olešná bude převeden na ul. Ostravskou a přes křižovatku nad křížovým podchodem směr Příbor k odbočce na Olešnou, bude umožněno odbočení z ulice 17. listopadu na silnici I/56 směr Ostrava, ze silnice I/56 ve směru od Frýdlantu nad Ostravicí na ulici 17. listopadu a ze silnice I/56 ze směru od Ostravy na silnici II/473 směr Olešná. Provoz na silnici I/56 bude sveden vždy do jednoho pruhu,“ uvedl Ivo Muras, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Oprava mostu bude zahrnovat odstranění mostního svršku až na vrch předpjatých prvků (nosníky). Nosná konstrukce bude po jednotlivých polích zvednuta a následně budou neprofilovány úložné prahy. Konstrukce bude uložena na nová elastomerová ložiska. Po uložení bude vybetonovaná nová spřažená železobetonová deska chráněná celoplošnou izolací a nové římsy. Spodní stavba a podhled budou reprofilovány a opatřeny ochranným barevně tónovaným nátěrem. Náklady na celkovou rekonstrukci mostu jsou odhadovány na 33,5 milionů korun, hrazeny budou z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Most není v majetku města, přesto pokládáme za povinnost informovat občany města o jeho opravě a uzavírce. Za případné komplikace, zejména v MHD, se všem cestujícím omlouváme,“ dodal náměstek Cvik.

Autor: Tomáš Machálek

Místo události:
14.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zásah hasičů u požáru střechy kotelny na velké pile v Bystřici.
8

V Bystřici hořela střecha kotelny na pile

Fotbalový zápas vysílaný na České televizi živě mezi domácím týmem Řepiště a Doubravou.
7

Řepiště domácí televizní premiéru neustáli, po zápase se radovala Doubr

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

Škola v Bukovci získala Pečeť kvality

Základní škola a Mateřská škola Bukovec je jednou ze čtyř škol, které získaly ocenění Pečeť kvality. Půjde příkladem ostatním školám.

Letečtí záchranáři trénovali v Beskydech

Areál Opálená v Beskydech se na pár chvil stal ve čtvrtek cvičištěm specialistů letecké záchranné služby v Ostravě. Cvičení se ale nezůčastnili pouze piloti, lékaři a zdravotničtí záchranáři, ale také horská služba jak z Beskyd, tak Jeseníků za doprovodu rakouských instruktorů. 

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení