Od dnešního dne je v obou směrech zcela uzavřen most u místecké Hypernovy a frýdecko-místeckým řidičům tak nastaly krušné časy. Pro cestu mezi přehradou Olešná a křižovatkou U Rady od nynějška musejí volit náhradní trasu. Na ostatních křižovatkách ve městě se proto očekává komplikovaná dopravní situace. Uzavírka potrvá čtyři až pět měsíců, během nichž most projde celkovou rekonstrukcí. Opravu provádí Správa silnic Moravskoslezského kraje. Od poloviny června přibude ještě další uzavírka mostu u Válcoven plechu, kterou plánuje město.

„Oprava mostu u Hypernovy se dotkne nejen řidičů, ale i pěších a cyklistů, kteří most využívají při cestě za nákupy do přilehlého nákupního střediska nebo za rekreací na nedalekou přehradu Olešná. Oprava mostu bude mít dopad také na městskou hromadnou dopravu, zejména na linky číslo 2 a 5, které přes most přejíždějí. Po dobu uzavírky mostu budou autobusové linky jezdit podle výlukových jízdních řádů,“ upozornila tisková mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Zachován však zůstane provoz na nájezdových a sjezdových rampách mostu. Chodcům dočasně poslouží provizorní lávka přes silnici I/56. „Rekonstrukce si současně vyžádá i částečné omezení provozu na silnici I/56 pod mostem, kde bude doprava svedena vždy do jednoho jízdního pruhu,“ informovala Jana Matějíková.

Most je uzavřen zhruba od pondělní osmé hodiny ranní, kdy obvykle vrcholí ranní dopravní špička. Během dopoledne byl provoz v centru města stabilizovaný. „Čekáme, jak se dopravní situace vyvine dále, situaci monitoruje dopravní i městská policie. Světelná signalizace na křižovatkách prozatím zůstává nezměněna, ale pokud by docházelo ke komplikacím, jsme připraveni okamžitě zareagovat a semafory přepnout do náhradního režimu,“ ujistil ředitel společnosti TS, která má světelnou situaci ve městě na starosti, Jaromír Kohut. O jiných změnách, jako například o možnosti odbočení z Frýdlantské ulice doleva na Hlavní, se zatím neuvažuje. „V době letních dovolených dopravy každoročně ubývá, což by mohlo bezproblémovému zvládnutí uzavírky hodně pomoci,“ podotkl Jaromír Kohut. (jr)