Sedmdesát účastníků akce, kterou uspořádalo ortopedické oddělení Nemocnice Třinec, si vyslechlo dvacet přednášek. „V bohaté diskusi, stejně jako při společenském večeru, se tříbily názory na různé způsoby léčení. Hodnotily se výsledky léčby a diskutovalo se i o chybách, kterých by se lékaři měli vyvarovat,“ řekl primář ortopedického oddělení Nemocnice Třinec Pavel Jelen.

Dodal, že vysokou úroveň akce podtrhla účast profesora Pavla Dungla, přednosty pražské Fakultní nemocnice Na Bulovce a předsedy sekce dětské ortopedie ČSOT (Česká společnost ortopedie a traumatologie) Jana Poula z Fakultní nemocnice Brno, katedry dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie, a Stanislava Jelena, primáře centrálního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba.

Na adresu organizátorů zazněla od všech jen slova chvály. Akci korunovalo vystoupení známé regionální skupiny Blaf. „Při závěrečném hodnocení podotkl profesor Dungl, že laťku kvality tohoto setkání bude při příští pracovní schůzi velmi obtížné překročit,“ poznamenal primář Pavel Jelen. (lew)