Okolo sedmdesáti nádherných nablýskaných a „vymazlených“ chopperů a silných motorek se o víkendu sjelo do Lučiny na motorkářský sjezd Wolf Fall. Kdo by si jejich řidiče představoval jako drsné vlasaté potetované chlapíky, od hlavy k patě zahalené do černé kůže, měl by však pravdu jen částečně.

Na vlastních strojích na sraz dorazila i celá řada křehkých žen. „K motorkářství mě přivedl můj muž. Naučil mě jezdit a teď spolu máme společného koníčka,“ usmívala se drobná, sotva pouhých sto pětašedesát centimetrů vysoká Marie Chlupová.

„Některé holky mají ježdění doslova v genech, já jsem se to musela dost učit. Postupem času mě ale motorky chytly a úplně jsem jim propadla. Všechny dovolené teď s mužem trávíme právě na motorce,“ pověděla subtilní motorkářka. „Někdy sice mívám trochu problém vytáhnout těžkou motorku na stojan, ale vždycky se s pomocí nabídne nějaký silný muž,“ smála se.

Mezi vrnícími a bublajícími stroji pak nechyběly i naprosto unikátní kousky, jako například nepřehlédnutelná motorka Merry Skull Kamila Poloka z Frýdku-Místku. Motor má ze stroje Intuder Suzuki 1400, ale jinak je celá vyrobena jako originál. „Snad kromě předního světla je každý její díl ručně vyrobený jedinečný kus. Podobná motorka jezdí po světě jen jedna jediná,“ vysvětlil majitel nádherného stroje Kamil Polok.

Motorkáři si na sraz do Lučiny přijeli hlavně popovídat s přáteli. „Hned první večer jsme poseděli u táboráku, opekli párky, zpívali u kytary a povídali si o motorkách. Celý sraz je úplně jiný, než většina jiných podobných akcí. Je tu úžasná pohoda,“ pochvaloval si Petr Kopas z Frýdku-Místku, který přijel na stroji Yamaha Virago.

V sobotu všech sedmdesát strojů vyjelo na společnou spanilou jízdu okolím. „Jeli jsme pomaličku, na bubláčka a užívali si hezké krajiny okolo,“ usmíval se Petr Kopas. Na trase se motorkáři zastavili i na exkurzi v nošovickém pivovaru. „Samozřejmě jsme mezi lidmi budili dost pozornosti, ale většinou nám mávali a prohlíželi si motorky,“ pověděl organizátor srazu Michal Kubica z Nižních Lhot. Sobotní večer se pak proběhl ve znamení zábavy.

V kempu u přehrady se sešlo okolo dvou set lidí, kterým zahrálo několik hudebních kapel a připraven byl i program a ohňostroj. Pro ty řidiče, kteří si před jízdou nebyli jisti zbytkovým alkoholem, měli organizátoři připraveny i alko-testy a náhodě nic neponechali ani policisté. „Celý sraz proběhl v naprosté pohodě a klidu. Až na jednu stížnost místního občana na večerní hluk, kterou jsme ovšem hned vyřešili, jsme nezaznamenali žádný problém. Doufám, že se nám příští rok podaří sraz zase zopakovat,“ zhodnotil akci Michal Kubica.