Proklouznutí českých hokejistů do semifinále mistrovství hokeje způsobilo davové šílenství, které ve Frýdku-Místku podpoří promítáním živých přenosů na plátně. Hromadně fandit mohou přijít lidé už v sobotu 25.5 na zahradu Národního domu v Místku, kde od 14.20 bude vysílán zápas Česka se Švédském.

Oba nedělní souboje o třetí místo a o titul se pak přemístí na náměstí Svobody v Místku. První zápas v 15.20 i druhý od 20.20 by si tak jistě neměli fanoušci nechat ujít. Dá se očekávat, že atmosféra na náměstí bude nezapomenutelná.

Pečení chleba. Ilustrační foto.
Tipy na víkend: na Frýdecko-Místecku Slezské dny, divadlo i pečení chleba

V hokejovém městě Třinci promítat na náměstí závěrečné boje nebudou. Město se odvolává na nedávné sledování vyvrcholení extraligy, kdy místní hokejoví borci vyhráli pátý titul za sebou. „V Třinci stále doznívají oslavy zisku pátého titulu mistra hokejové extraligy v řadě. Velkoplošná obrazovka na venkovní finálová utkání v Pardubicích měla velký dopad do komunitního života v Třinci. Nejde však o záležitost ani levnou a ani organizačně jednoduchou. Třineckým zástupcům a celém českému národnímu týmu fandíme tentokrát již v kruhu rodinném nebo s kamarády v třineckých hospodách a hospůdkách, které zápasy našich hokejistů vysílají,“ říká mluvčí města Třinec, Stanislav Cieslar.

Pokud chtějí třinečtí fandové sledovat přímý přenos semifinále a bojů o medaile jinde než doma, budou muset navštívit svou oblíbenou restauraci s velkou obrazovkou.