ČTK to potvrdili mluvčí moravskoslezských záchranářů a policistů Lukáš Humpl a Pavla Jiroušková. Příčinu úmrtí objasní až soudní pitva. Případ si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Co se ve středu vlastně přihodilo? Policisté ve Frýdlantu zasahovali proti nebezpečnému agresivnímu muži, kterého stavěli v autě. Ten tam ale mě ukrytou zbraň, konkrétně mačetu a s ní následně i zaútočil. Po zákroku policistů agresor zkolaboval a zemřel při převozu do nemocnice. Incident se odehrál kolem 16. hodiny.

„Zasahovali jsme proti agresivnímu nebezpečnému pachateli ozbrojenému mačetou a došlo k útoku mačetou na policistu. Na místě byly hlídky obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí a oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek. Celkem to byli čtyři policisté,“ řekla Jiroušková.

Dodala, že policisté použili opakované výzvy, slzný plyn, hmaty, chvaty, hrozbu namířenou střelnou zbraní a jednou také elektrický paralyzér. „Střelnou zbraň policisté nepoužili,“ doplnila Jiroušková.

Během zákroku se u muže objevily zdravotní problémy a upadl do bezvědomí. „V době příjezdu záchranářů pacientovi poskytovali první pomoc policisté. Podle našich informaci zástava srdce nastala během policejního zákroku. Při transportu muže do nemocnice lékař konstatoval jeho smrt,“ uvedl Humpl. Doplnil, že příčinu úmrtí objasní nařízená soudní pitva.