„Mám je z vlastní plantáže. Praktikuji to tak už třicet let. Všechno z vlastní produkce. Pro tento účel pěstuji i sazenice. Staráme se o to celý rok. Zavlažujeme a přihnojujeme, aby stromky byly takzvaně v dobré kondici," rozpovídal se prodejce Česlav Vychodil s tím, že se svými kolegy prodává několik druhů jedlí.

„Například kavkazskou. Ještě pěstujeme i borovice. Ceny máme stejné jako v minulém roce," sdělil Česlav Vychodil s tím, že jedle o výšce 180 centimetrů prodává od 550 korun, borovice pak za 350 korun. Prodejce ještě připojil jedno doporučení na závěr.

„Když si chce zákazník koupit vánoční stromek v květináči, měl by nákup provést v devátém a desátém měsíci. Je důležité, aby to bylo řádně zakořeněné a vyzvednuté. Potom se stromek může do nějaké nádoby přesadit. Pak může být několik dnů v pokojové teplotě. Během Vánoc i tyto stromečky v květináčích vydrží," uzavřel Česlav Vychodil s tím, že prodávat bude na náměstí Svobody až do 23. prosince. Na zdejším náměstíčku si u protějšího stánku můžete zakoupit i skvělé vánoční oplatky. „Jedná se o mou výrobu," řekl Zdeněk Kalmus z Frýdku-Místku.