Žena bohužel svým zraněním i přes poskytnutou pomoc zdravotníků na místě podlehla.

Nehoda proběhla tak, že řidič (ročník 1978) osobního vozidla Škoda Octavia jel po ulici Dukelská směrem k Mariánskému náměstí, kde mu cestu zkřížila chodkyně (ročník 1946) přecházející silnici mimo přechod pro chodce z jeho levé strany.

Odhalení prvních Kamenů zmizelých na počest obětí šoa na náměstích ve Frýdku i Místku, 20.9.2022.
Nové Stolpersteiny ve Frýdku-Místku. Prohlédnout si je znamená uctít oběti šoa

„Nehoda se stala před půl pátou odpoledne, na místo ihned vyrazily jednotky Zdravotnické záchranné služby z Jablunkova a Třince. Pětasedmdesátiletá žena zůstala po kolizi s autem v bezvědomí a došlo k selhání jejího krevního oběhu. Záchranáři zajistili její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Nakrátko se jim podařilo obnovit činnost srdce, avšak následně se stav pacientky opět zhoršoval, až do srdeční zástavy. Přes použití léků i přístrojového vybavení nebylo možno její život zachránit a na místě podlehla mnohočetným poraněním, která utrpěla,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče vykázala přes dvě promile. „Řidič byl umístěn k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici a byl u něj nařízen odběr krve. Věc si převzali třinečtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ upozornila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.