Policejní hlídka obdržela zprávu o krádeži ve vysílačce. "Policisté začali neprodleně propátrávat okolí a narazili na cyklistu odpovídajícímu popisu možného podezřelého. Muž očividně něco skrýval pod svou bundou. Pro policisty nebylo žádným překvapením, že se jedná o odcizené zboží," uvedla ve zprávě mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. 

Devětadvacetiletý podezřelý byl policisty následně zadržen a předán kolegům z obvodního oddělení Frýdek-Místek. Ti zjistili, že muž teprve minulý měsíc opustil brány věznice, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost.

Volby 2022, Frýdek-Místek, zastupitelé, koláž.
OBRAZEM: Toto jsou noví zastupitelé Frýdku-Místku, tito povedou město, podívejte

"S policisty spolupracoval a ke krádeži se doznal. Při výslechu uvedl, že měl jednat ve zkratu, kdy se měl předtím pohádat s přítelkyní a následně se jet projet na kole. To měl odstavit před prodejnou a pak z nejbližšího věšáku u vchodu v prodejně odcizit náhodné bundy," řekla dále mluvčí. 

Jelikož se muž tohoto jednání dopustil, ačkoliv byl v posledních třech letech potrestán za obdobnou trestnou činnost, policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže. "Poté muž putoval k soudci, který jej vzal do vazby, a tak si na rozsudek počká opět za mřížemi. Za krádež mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody," ukončila mluvčí policie.