„Na muže kolem desáté hodiny spadl strom, který řezal na zahradě. Na místě byl mrtev. Mohl mít kolem padesáti let,“ potvrdil operační důstojník Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku s tím, že u případu zasahovali hasiči z Frýdku-Místku, Čeladné a ze Pstruží.

Tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela upřesnil, že se tragédie stala, když muž listnatý strom kácel pomocí motorové pily. „Během toho foukal poměrně silný vítr. Nehodu skutečně nepřežil. Na místo se také dostavila nejen rychlá záchranná služba, ale samozřejmě i Policie ČR, která už okolnosti vyšetřuje,“ dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na místo události vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Frýdlantu nad Ostravicí. „Pětašedesátiletého muže, na kterého strom spadl, vyprostil ještě před jejich příjezdem další muž, jenž se zde nacházel. Operátorka záchranné služby ho do příjezdu zdravotníků telefonicky nevedla k laické resuscitaci. Po příjezdu posádky zasahující lékař už ale bohužel zjistil, že dotyčný při pádu stromu utrpěl devastující poranění hlavy a mozku, takže mu záchranáři již nemohli nijak pomoci,“ dodal tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.