Na výletišti se odhadem sešlo až čtyři sta lidí. Díky hercům a šermířům zažili u vstupu středověkou atmosféru – členové skupiny Keltik přivezli gotické stany, dřevěné stoly a lavice, zájemci si mohli zastřílet z balisty, kuše nebo luku. Lidem zazpíval folkař René Souček, zahrály si kapely Goodwill, I. C. Q., Seniors Band, Kabát revival a Tabák. Oslava, na které se vybíralo jen dobrovolné vstupné, vyvrcholila ohňostrojem.

„Když jsme slavili sedm set let, byla to velká akce. Loni jsme měli sice dvě, ale byly roztříštěné. Jednu akci jsme dělali s myslivci, druhou s hasiči, kteří slavili 110 let. V letošním roce jsme se dohodli na společné slavnosti, šlo jen o to, jak ji nazvat. Je to jednoduché a výstižné, každý pak ví, kolik má obec let,“ řekl Deníku starosta Antonín Kwaczek. „Akce Bruzovice 701 a 702 nebyly, ale příští rok plánujeme společnou slavnost Bruzovice 704,“ vysvětlil.

„Není to jen o práci, člověk musí mít i kulturní vyžití. Je to krásné, když se takové akce na vesnici udělá,“ uvedl místní chovatel lišek Josef Vaněk. „Před třemi lety tady byli Elvis i Nohavica, i tentokrát nás přilákala zábava. Obnovuje se tradice mezi obcemi, kdysi se na slavnosti v okolí chodívalo,“ poznamenal třiatřicetiletý Robert Kyška, který přijel s početnou skupinkou z Václavovic.

Na slávu srnčích hodů, které pořádali už před třiceti lety, vzpomínali myslivci Ladislav Pavlacký, Jaroslav Nociar a Jaromír Skupeň. „Hody byly dvakrát až třikrát do roka, tenkrát to bylo jinak,“ poznamenal Nociar.

Kvůli odpolední bouřce byl program na 45 minut přerušen, po dešti se ale lidé na výletišti sešli znovu, řada z nich si i zatancovala. „Počasí nás opět potrápilo až kolem půl dvanácté, po půlhodině jsme se kvůli větru a dešti dohodli na tom, že akci ukončíme. Měli jsme strach, ať se nic nestane. Přišli jsme sice o kousek dechovky a část posledního koncertu kapely Tabák, ale akce se povedla. Měli jsme štěstí, že to takhle dopadlo,“ řekl redakci starosta Antonín Kwaczek.

Přečtěte si také: Májku netradičně stavěli poblíž myslivecké chaty