V horských úsecích na hřebenech napadl až metr sněhu, výjimkou není silný vítr, tvoří se hluboké závěje a ve velké míře hrozí pod tíhou sněhu pád stromů a větví.

„Tyto jevy mohou při pohybu v horách vážně ohrozit zdraví a životy lidí. Proto Horská služba v Beskydech vydala už ve čtvrtek 15. října výstrahu pro pohyb v terénu,“ informoval náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica. „Tato výstraha bude platit ještě nejméně do středy 21. října. Očekáváme, že by se v těchto dnech už mělo oteplit, těžký mokrý sníh by měl z větví odtát a opadat, takže už by potom nebezpečí nemělo být tak velké,“ vysvětlil Radim Pavlica.

Přestože horská služba turisty před chozením na hory varovala, mnoho lidí si z této výstrahy nic nedělalo a na hory i přes hrozící značné nebezpečí vyrazilo. „Je jen velké štěstí, že se nikomu nic vážného nestalo,“ podotkl náčelník horské služby. „V souvislosti se sněhem a spadanými stromy jsme o víkendu vyjížděli hlavně k případům, kdy lidé byli kvůli kalamitě odříznuti od světa a jejich zdravotní stav se náhle zhoršil,“ pověděl Radim Pavlica.