Informace o pádu se objevila nejprve na sociální síti Facebook. Následně ji potvrdila mluvčí policie Eva Michalíková: "Dnes kolem půl jedenácté jsme přijali oznámení o pádu letadla ultra light v blízkosti letiště Frýdlant nad Ostravicí, v části obce Lubno, a to ve volném prostranství. K pádu došlo zřejmě při vzletu."

V letadle byl pouze pilot, muž ročník 1955. Ten byl se zraněním předán do rukou lékařů a transportován do nemocničního zařízení v Ostravě.

Ilustrační snímek.
Na koupališti v Ostravě se topil muž. Zasahovali záchranáři

"Na místo vyjela pozemní posádka z Frýdku-Místku i vrtulník záchranné služby z Ostravy. Ten transportoval zraněného muže do Fakultní nemocnice Ostrava," komentoval zásah mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Lang s tím, že pilot by v době zásahu zdravotníků při vědomí, komunikoval s nimi. Stěžoval si na bolest levého kyčelního kloubu a zdravotníci mu také ošetřili popáleniny na levé ruce i noze.

Na místě zasahovaly také tři jednotky hasičů. "Pilota seniorského věku vytáhl z hořícího stroje, a tím i zřejmě zachránil svědek," doplnil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že do Lubna hned po nahlášení vyjela jednotka ze stanice Frýdek-Místek a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Frýdlantu nad Ostravicí a Lubna.

"Požár stroje uhasili za čtyři minuty. Událost je řešena jako letecká nehoda, k její příčině a k předběžné škodě se proto hasiči nebudou vyjadřovat," uvedl závěrem Kůdela.