Ekonomická krize zřejmě alespoň ve stavebnictví pomalu odeznívá a v regionu se opět naplno rozbíhá výstavba bytových domů. Tento týden investoři slavnostně uvedli do provozu zbrusu nový areál se sedmi bytovými domy na Farských lúkách v Čeladné. Pozadu však nezůstávají ani investoři ve Frýdku-Místku, kde slavnostně zahájili výstavbu nového satelitního městečka na Letné v Místku-Bahně.

Na prostranství poblíž zdejší autobusové točny tu během příštích měsíců vyroste moderní komplex se sedmi bytovými domy a celkem 78 byty o velikosti 2+kk až 4+kk a ploše 54 až 115 metrů čtverečních. Budoucí obyvatelé tu budou moci parkovat ve 37 podzemních garážích nebo na 59 parkovacích místech u domů. „Výstavba je plánována ve dvou etapách. První etapu jsme zahájili minulý týden a bude dokončena už příští rok v říjnu. V rámci této etapy vzniknou čtyři domy s celkem 46 byty,“ uvedl obchodní ředitel stavební společnosti OKDC mont Martin Ščotka.

Druhou etapu výstavby pak investoři zahájí příští rok v červenci a její dokončení plánují na červenec roku 2011. „V rámci druhé etapy budou postaveny další tři domy se 32 byty,“ doplnil informaci Martin Ščotka. Oproti některým jiným lokalitám v okolí je příznivá i cena, za kterou se byty na Letné budou prodávat. Ceny za byty v nadstandardním provedení tu začínají na 37,5 tisících korunách za metr čtvereční bez DPH.

„Moderní bydlení musí v dnešní době splňovat mnoho kritérií. Samozřejmostí není jen design, technické provedení, občanská vybavenost a dostupnost služeb. Poslední dobou je stále větší důraz kladen také na možnost sportovního vyžití a blízkosti přírody. Projekt výstavby sedmi luxusních nízkopodlažních bytových domů v Místku-Bahně nazvaný Byty Letná je určen lidem, kteří dosud jen snili či hledali ideální bydlení v malebném podhůří Beskyd se všemi výhodami a možnostmi města nadosah,“ vysvětlil výkonný ředitel stavební společnosti OKDC mont Tomáš Novák.