„Ve stylových dřevěných stáncích na náměstí Svobody v Místku prodejci nabízejí tradiční vánoční zboží. Zájemci u nich mohou koupit vánoční dekorace, svíčky, vánoční oplatky, bižuterii, ale i horkou medovinu. Své místo mají na náměstí vyhrazeno i prodejci vánočních stromků. Prodej vánočních kaprů bude probíhat na nedalekém Antonínově náměstí od 19. do 23. prosince,“ upozornila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dodala, že vánoční trhy tu potrvají až do 23. prosince.

Dodala, že místecké vánoční trhy obohatí také doprovodný program. „Od pondělí do pátku budou vystupovat na náměstí Svobody děti ze základních i mateřských škol, ale také místních souborů. Adventní neděle pak obohatí vystoupení folklorních souborů a pěveckých sborů,“ upřesnila mluvčí.

Součástí vánočních trhů je, stejně jako v minulých letech, i tento rok veřejná sbírka Vánoční strom. Výtěžek této sbírky je určen pro Jesle Frýdek-Místek. „Z vybraných peněz budou zakoupeny tělovýchovné potřeby a herní pomůcky k rozvoji pohybových aktivit a motoriky dětí,“ konstatovala Jana Matějíková. Pokladnička je umístěna u vánočního stromu na náměstí Svobody, zájemci do ní budou moci přispívat až do 23. prosince.

„Při veřejné sbírce město také poprvé spolupracuje s dobrovolníky z humanitární organizace ADRA, kteří se mezi lidmi objeví s mobilními pokladničkami. Na místeckém náměstí se budou pohybovat při kulturních programech,“ doplnila mluvčí. Dárci mohou peněžní prostředky do sbírky zasílat také na číslo účtu 43–5799180227/0100, VS 2321, Komerční banka a.s.,. Nádražní č.p. 1087, Frýdek-Místek.