„Paráda, nádhera, jsme šťastni, že jsme se toho vůbec dožili. Konečně – po tolika letech," prohlásila na peroně čtyřiasedmdesá­tiletá Božena Hrušková. „Bydlím tady v centru, pro mě to má obrovský význam. Jednu dceru mám v Havířově, druhou v Ostravě, a už se nemusím spoléhat na městskou dopravu," dodala. Na otázku, jak dlouhé bylo čekání v jejím případě, reagovala: „Já jsem tu asi třicet let. A stále se o tom hovořilo."

Pro slavnostní otevření zastávky Třinec centrum byl vybrán vlak, který symbolicky nesl jméno hutnického města. Dorazil dvě minuty po půl jedenácté dopoledne. „Opravdu tam bylo napsáno ,Třinec´. Chtěla jsem si ho vyfotit, ale došly mi baterky," litovala žena středního věku.

O tom, že pro město je to historický okamžik, mluvila i starostka Věra Palkovská.

Na peroně se sešlo i mnoho pamětníků „bojů za zastávku". „Vždyť jsme za to lobbovali třicet roků. Chodili jsme po sídlišti s petičními archy. Viděl jsem původní plány: rychlíky, dvaadvacet zaměstnanců, mezinárodní pokladny," pravil 73letý Josef Janiczek, bývalý železničář z Vendryně. S novou zastávkou tedy úplně spokojený nebyl.

Zdeněk Macošek z Konské na zastávce rozléval zájemcům slivovici. „Je z roku 2005. A je od Adolfa Niedoby, který se toho nedožil. Byl to aktivista, který se kolem zastávky točil. Takže je to na jeho počest," vysvětlil Zdeněk Macošek.

Více přinese páteční Frýdecko-místecký a třinecký deník