V Mostech se tradičně snaží otevřít miniaquapark pod školou na Den dětí, tedy prvního června, ne pokaždé se to ale podaří. „Teoreticky bychom to zvládnout mohli, ale záleží na počasí. Předpovědi určitě sledujeme,“ řekla redakci Petra Drongová z mosteckého obecního úřadu, která má areál nově na starosti. Na tom, že miniaquapark provozuje obec, se nic nemění, rozdíl je jen v tom, že už neangažuje místní hasiče.

Drongová upozornila, že v první polovině května je předčasné slibovat jakýkoli termín otevření – může to být kdykoli v červnu. A zatím se podle ní předpokládá, že vstupné se oproti loňsku nezmění.

Pokud jde o případné novinky, v Mostech pro ně není žádný prostor. „Náš aquapark je velmi malý, nic zvláštního se tam už vymyslet nedá. Jsou tam zánovní atrakce a dřevěné prolézačky pro děti, ale vím, že žádné větší investice nebudou,“ dodala Drongová a zdůraznila, že aquapark je momentálně bez závad. „Snažíme se ho udržovat,“ shrnula.

Loňská sezona v Mostech odstartovala 11. června, její konec přišel už 26. srpna. Přesto bylo 57 dnů otevřeno, což bylo nejvíce za poslední čtyři roky. Návštěvnost byla nejvyšší dokonce za posledních pět let, protože do aquaparku přišlo celkem 6556 platících osob. V průměru tak dorazilo 115 lidí denně. Jedničkáři z mosteckých základních škol mohli za odměnu do aquaparku zdarma, což znamenalo dalších 529 vstupů.

V Mostech se tradičně koupou i Slováci, byť jich poslední dobou ubývá, na druhou stranu ale chodí více místních a návštěvnost zvyšují i dětské tábory a turisté.