Občanské sdružení, které na projekt získalo dotaci, chce oslovit zejména rodiny s dětmi. Svým konferenčním zázemím chce také získat klienty menších firem.

„Nové ubytování je doplněním chybějící turistické infrastruktury na Jablunkovsku. Slavnostní otevření hotelu Stará Ameryka s programem pro děti i dospělé proběhne v sobotu 10. listopadu od 14 hodin. K výstavbě hotelu za více než 31 milionů korun dopomohla dotace 14,7 milionu korun pro občanské sdružení Institut EuroSchola," prozradil manažer Michal Sobek, který se dotacemi v Moravskoslezském kraji zabývá.

Největší kryté dětské hřiště v Beskydech

„Kromě kvalitního ubytování, kterého je v okolí nedostatek, budeme stavět na vzdělávacích a zábavných programech pro firmy, organizace a veřejnost. Jelikož je hotel součástí zábavního parku, lidé zde mohou klidně přespat při vstupu do Těšínských Beskyd, v létě si odpočinou u vody, pobaví se v lanovém centru nebo si zahrají beachvolejbal. V sychravém počasí si k nám najdou cestu hlavně rodiny s dětmi, neboť hotel nabízí největší kryté dětské hřiště v Beskydech," popsal Michal Banot, manažer projektu z Institutu EuroSchola.

Zábavní centrum s hotelem leží za Jablunkovem po pravé straně ve směru na Písek a Bukovec. Je otevřeno celoročně.

Na atraktivity a ubytovací zařízení v cestovním ruchu bylo od roku 2007 schváleno bezmála 1,3 miliardy korun, a to na podporu 82 projektů. „Aktuálně podpora směřuje do tří turistických lokalit v Moravskoslezském kraji. Pro každou ze tří lokalit pro obce na Jablunkovsku, v okolí Ostravice a na Jesenicku je k dispozici 158 milionů korun," shrnul Michal Sobek.

V Jablunkově je nyní ostře sledován zejména projekt, který se týká rekonstrukce zchátralého kulturního domu, který má být přebudován na Konferenční centrum Beskyd. Kulturák město prodalo soukromé firmě Boremat, která žádá o dotaci zhruba 25 milionů korun.

Rozhodnutí, zda bude projekt schválen, však vzhledem k tomu, že proběhly krajské volby, padne nejdříve na přelomu roku.

„Střízlivý předpoklad je prosinec či leden," řekl nedávno Deníku Michal Sobek. Konferenční centrum by mělo fungovat od roku 2015, v případě, že se dotaci nepodaří zajistit, to bude o dva roky později.