Informovala o tom Šárka Szlaurová, která má na městském úřadu na starosti vztahy k veřejnosti. „Vedení města zahájilo jednání s vedením Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku, které je specializováno na léčení právě tohoto druhu onemocnění. Týdenní ozdravný pobyt v čistém prostředí Jeseníků chronicky nemocným dětem ve věku od 7 do 13 let doporučili jejich dětští lékaři na základě žádostí rodičů,“ uvedla Szlaurová.

V týdenních turnusech se v ozdravném zařízení vystřídá od 3. do 30. září celkem 70 dětí. Na dopravu školáků přispěly Třinecké železárny darem ve výši 50 tisíc korun.

Pobyt je přizpůsoben kolektivu dětí, jsou přítomni vychovatelé a po absolvování léčebných procedur jsou pro děti zajištěny volnočasové aktivity. Na ozdravných pobytech třineckých dětí se podílí také pojišťovna, město uvolnilo ze svého rozpočtu částku převyšující 300 tisíc korun. Organizováním ozdravných pobytů byl pověřen odbor školství a tělovýchovy.

Podle Szlaurové by se vedení města chtělo omluvit všem pediatrům, kterým v souvislosti s touto akcí přibylo mnoho papírování. „Bude ale sloužit ke zlepšení zdravotního stavu naší nejmladší generace,“ poznamenala. Děti do Jeseníků vyrazí v sobotu po sedmé hodině ráno od kulturního domu Trisia.