Na účastníky akce bude na Prašivé od 10 do 17 hodin čekat Král David a jeho udatní hrdinové, kteří předvedou výcvik i souboje pro malé zbrojnoše.

„Lukostřelba, hod nožem či sekyrou a lanové překážky pro starší děti, malování na obličeje, skákací hrad a elektrická autíčka pro ty mladší,“ jmenují atrakce organizátoři z neziskových organizací. Na místě budou pro dospělé k dispozici masáže šíje, zdravotní poradenství, testování dlouhověkosti a životního stylu, měření - například tlaku a výkonnosti srdce, kosterní svaloviny, viscerálního tuku či síly stisku ruky.

Ilustrační foto.
Léto a skřípění zubů motoristů - silnice Frýdecko-Místecka pod tíhou oprav

V sobotu 1. července pak Prašivá ožije programem pro celou rodinu s podtitulem Sdílej naději! Dopolední část začne v 10 hodin v areálu Kamenité a vyvrcholí mší svatou s biskupem Martinem Davidem. Následuje pěší pouť rodin na horu Prašivá, kde bude připraveno několik desítek interaktivních stanovišť. Odpoledne bude ukončeno v 15.30 společnou modlitbou u dřevěné kaple na vrcholu.

První přírodní hřbitov v kraji vznikl v prostoru hřbitova v Lubnu. Červen 2023, Frýdlant nad Ostravicí – Lubno.
VIDEO: Pod Beskydy vzniká první přírodní hřbitov v kraji. V čem je jiný a proč

„I letos je připraven velmi pestrý program, který zahrnuje různá sociální, prorodinná, mezigenerační či humanitární témata. Naději se bude věnovat šestadvacet interaktivních stanovišť z různého úhlu pohledu. Třeba u stanoviště Naděje ve smíchu si budou moci vyzkoušet žonglování, balancování a jiné klaunské dovednosti pod vedením klauna, který pracuje také jako zdravotní klaun. Na místě s názvem Naděje pro zraněná zvířata se rodiny s dětmi dozví vše o fungování a činnosti Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Zjistí spoustu zajímavých informací o životě volně žijících zvířat. Budou rozeznávat stopy, hledat jejich obydlí nebo zvířatům napíšou vzkaz ptačím brkem,“ přiblížil za organizátory Vojtěch Orlík.