„Ojedinělé hřiště, které pravděpodobně nemá na celé severní Moravě obdoby, bylo navrženo a ručně vyrobeno architektem Lukášem Gavlovským a jeho kolegy," řekl správce chaty Martin Stiller. Investorem je podle něj beskydský odbor Klubu českých turistů, peníze na postavení hřiště se podařilo získat i díky grantu.

Díky novince si děti mohou připadat doslova jako v korunách stromů. Průlezky totiž představují opracované kmeny s větvemi. Nechybí ani vykotlaný kmen stromu, kterým malí návštěvníci mohou prolézat.

Jedno z nejvyhledávanějších turistických míst v regionu zažívá v posledních měsících renesanci. Vše začalo v únoru minulého roku, kdy se neudržovaná stavba s legendárním vycpaným medvědem dostala do rukou nových správců. Spolu s majitelem, kterým je Klub českých turistů, se lidé kolem Martina Stillera dohodli na uzavření chaty a zahájení rozsáhlých oprav.

Pracovat začalo pět dobrovolníků, jejich počet ale rychle narůstal po několika týdnech na chatě dobrovolně pracovaly desítky lidí. Novou tvář dali například historické Bezručově místnosti, pokojům v prvním patře, kuchyni, skladu výčepu a chodbám. Výměny se dočkala také podstatná část oken. Chata byla znovuotevřena loni v červnu.

O rok později turisty potěšila další zpráva rozhledna, která byla přibližně patnáct let pro veřejnost uzavřená, je opět přístupná. Známé poutní místo má tak kromě samotného posezení v chatě nebo dřevěného kostelíku z roku 1640 další lákadlo.