Spontánní akce na vrcholku Prašivé se uskuteční  v pátek večer 19. dubna v 19 hodin, kdy se bude promítat filmový dokument 7000km v sedle kola Amerikou. Návštěvníci se mohou těšit i na speciální exkurzi na rozhlednu s povídáním o historii a současnosti chata Prašivá.
 
Výšlap na Prašivou si mohou zájemci zpestřit kulturní tečkou v podobě shlédnutí dokumentu od provozovatelů chaty Prašivá. Ti se rozhodli vyrazit na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě a to konkrétně Kubou, Mexikem a USA. Cyklocestovatelé Renata a Martin Stillerovi na své pouti nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. V sedlech kol navštívili nejen nádherné skalní oblasti Utahu, zdolali legendární Údolí smrti, ale vyšlápli třeba i vzhůru do nebeských Yosemite.

Třetí zápas semifinále play-off hokejové extraligy Oceláři Třinec - Sparta Praha (6. 4. 2024).
Tipy na víkend: na Frýdecko-Místecku country zábava, Monkey Business a finále!

Jaká byla tedy Kuba ještě za Fidela, o tom jak Renča s Martinem nocovali v mexickém hotelu společně s Billem Clintonem nebo jaké nástrahy a dobrodružství na ně čekaly nejen v drsných pouštích amerického jihozápadu, to vše se dozvíte v jejich dokumentárním filmu.
 
Součástí akce je i speciální exkurze na rozhlednu s výkladem o historii a současnosti chaty.

Akce se uskuteční v rámci dobrovolnického projektu www.StezkyZlasky.cz Všechny akce na Prašivé jsou na bázi dobrovolného vstupného, které je věnováno na obnovu chaty Prašivá.