Zájemci se pod vedením Petry Lančové dověděli zajímavé informace o jednotlivých čakrách – energetických místech v těle, jejich funkcích, dysfunkcích, odblokování a spojitosti s fyzickými symptomy.

„Těchto setkání máme podle počtu čaker celkem sedm. Během dvouhodinového setkání jsem s účastníky mluvila o páté čakře, krční. Ta je umístěna pod ohryzkem a vzadu na krku v oblasti nejhmatatelnějšího výstupku. Je sídlem zodpovědnosti a vyjadřuje touhy duše. Její stav ukazuje, jak je člověk schopen přijímat vše, co k němu přichází jak z vnitřního, tak i vnějšího světa, jak vnímá své okolí – jestli jako podpůrné nebo nepřátelské,“ vysvětlila lektorka Petra Lančová s tím, že hrdelní čakra se stará o to, abychom si vytvořili osobní hranice. „Chrání nás totiž před manipulací zvenčí. Kreativita, která sídlí ve druhé čakře, se v krční čakře spojuje s energiemi těch ostatních,“ dodala Petra Lančová.

Mezi nejčastější projevy nemocí při nedostatečné funkci krční čakry patří potíže se štítnou žlázou, bolesti v krku, záněty krčních mandlí a chrapot, koktání, astma, ušní potíže, roztroušená skleróza, mentální anorexie, kašel, chronické bolesti hrdla, rakovina krku a dutiny ústní, vředy, potíže s dásněmi, zubní problémy a vykloubení čelistního kloubu, zakřivení páteře, tlakové bolesti hlavy a ztuhlá či strnulá šije.

Lidé proti tomu mohou například čelit cvičením jógy, aromaterapií a léčivými kameny „Vůně v podobě esenciálních stoprocentních přírodních silic je možné používat v aromalampě, nanášet malé množství přímo na čakry – nebo je přidávat do koupele ve troše mléka, medu, aby se rozpustily. Kameny je také možné pokládat na čakry, můžeme je také nosit jako šperky. Harmonizace dosáhneme i sakrální a meditační hudbou,“ doporučila Lančová.