Poté, co vznikly přejezdy ve středovém ostrůvku, začala v minulých dnech oprava mostu při výjezdu z Frýdku-Místku ve směru na Ostravu. Provoz je převeden do protisměru, takže v dopravní špičce musejí řidiči počítat s kolonami. Těšit je může fakt, že do konce srpna bude zachován nájezd na Ostravu ze silnice II/473 kolem čerpací stanice.

Provoz na dálnici D56 houstne i kvůli výstavbě kruhového objezdu v nedalekém Sviadnově, část dálničního úseku totiž slouží jako objízdná trasa. Největší zápřah přitom Frýdek-Místek, kudy denně po čtyřproudé silnici do Beskyd projede zhruba pětadvacet tisíc vozidel, teprve čeká. Opravu hlavního tahu plánuje Ředitelství silnic a dálnic dokončit do poloviny října.

ROSTOU ZDI PROTI HLUKU, OPRAVUJÍ SE MOSTY

Ani po výjezdu z Frýdku-Místku ve směru na Bílou si však motoristé od dopravních omezení neodpočinou. U Bašky je na několika úsecích přibrzdí výstavba protihlukových zdí, která má skončit do konce října. Hůře průjezdná je silnice I/56 i ve Frýdlantu nad Ostravicí, a to kvůli uzavírce jednoho jízdního pásu, která je zapříčiněná pracemi na údržbě mostu. Částečné omezení provozu je na stejné silnici i ve Starých Hamrech, a to na mostech u přehrady Šance i na mostu v části Samčanka, kde řídí provoz semafory. Práce tam mají trvat až do podzimu.

DOPRAVU ZKOMPLIKUJE OMEZENÍ U TŘINCE

Rušno je také na silnicích na Třinecku kvůli postupující výstavbě obchvatu. K současným místům, kde je doprava omezena, přibude od začátku srpna dopravní omezení číhající na motoristy, kteří jezdí do třinecké místní části Guty. V souvislosti s postupující stavbou obchvatu v úseku Nebory Oldřichovice dojde ve dvou etapách k uzavírkám na silnici III/01141, která vede od hlavní silnice I/11 směrem na Guty. Silničáři tam budou mimo jiné pracovat na stavbě křížení nové silnice se stávající cestou. „V první etapě dopravního omezení, která potrvá od 1. do 31. srpna, dojde k částečnému omezení dopravy dvěma současně pobíhajícími uzavírkami silničního provozu v úsecích v délce zhruba sta metrů," přiblížila mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová. Provoz bude v uzavřených úsecích sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen semafory.

Na obchvat Třince vjedou první řidiči pravděpodobně v říjnu 2017. Náklady na dva nové úseky silnice I/11 by měly dosáhnout asi 2,7 miliardy korun.