Obec usilovala o získání dotace dlouhodobě, při zahájení stavby letos na jaře však ještě nebylo jasné, jestli uspěje. Počítalo s optimistickou i pesimistickou variantou v podobě úvěru – nová přístavba školy vyjde na zhruba 30 milionů korun. Zastupitelé schválili zahájení výstavby projektu navýšení kapacity ZŠ a MŠ Kozlovice loni v prosinci. S dodatkem, že se obec do projektu pustí i v případě nepřidělení dotace. Novou školu postavili před nedávnem bez dotací například v nedalekých Metylovicích.

Přístavba školní budovy bude obsahovat šatnu pro 120 lidí, dvě oddělení mateřské školy o kapacitě dvakrát pětadvacet dětí a čtyři školní třídy. Každá z nich pojme třicet žáků, vzniknout má také jedna poloviční třída na dělení hodin. Nebude chybět ani příslušné zázemí a výtah. Hotovo má být v polovině příštího roku.

Díky schválené dotaci se podstatně změnily finanční možnosti obce. Zastupitelé i proto schválili výstavbu chodníků na horním konci obce z vlastních zdrojů. Výstavba bude zahájena na jaře. V současné době podle obce neexistuje a zřejmě existovat ani nebude žádný vhodný dotační titul. „S budováním chodníků bychom rádi začali na jaře 2017, hned když to počasí dovolí. Etapu na Tichou plánujeme nechat stavět dodavatelskou firmou. Etapu na horní konec obce budeme stavět svépomocí. Pokud se naskytne možnost dotace, určitě o ni zažádáme,“ prohlásil starosta Kozlovic Miroslav Tofel.