Patnáctiletá Patricie Sysalová z Frýdlantu nad Ostravicí se na místeckém náměstí Svobody přiznala k tomu, že je na sociálních sítích hodně závislá. „Na facebook najíždím ihned po příchodu domů ze školy. Podívám se, co tam mám nového. Podruhé se přihlašuji večer, kdy jsem na těchto stránkách klidně i tři hodiny. Uznávám, že je to moc dlouho a už to hraničí se závislostí. A kolik mám přátel? Asi něco kolem tří stovek. I když polovinu lidiček osobně neznám, i s nimi komunikuji," řekla studentka Patricie Sysalová, která by si svůj život bez sociálních sítí už dokázat nepředstavila.

V obdobném duchu hovořil i její vrstevník Tomáš Lavický z Frýdku-Místku. „Na facebooku samozřejmě jsem. Najíždím na něj prakticky každý den. Průměrně u počítače vydržím asi tři hodiny. Mám tři sta přátel, stovku znám. Ostatní jsem nikdy neviděl. Protože v dnešní době využívá sociální sítě skoro každý, bylo by těžké se toho zbavovat," dodal Tomáš Lavický s tím, že se na internet připojuje přes počítač a mobilní telefon.

Podobně jsou na tom dokonce i někteří padesátníci. „Já jsem na facebooku několik hodin denně, to určitě. Většinou k němu sednu v sedm večer a odcházím k půlnoci," naznačila třiapadesátiletá Věra ze Starého Města. „Mně ani nepřijde, že nad tím strávím tolik času. Uteče to hrozně rychle," zamyslela se žena, která podle svých slov na sociální síti řeší všechno možné, třeba i politiku. „Dětem bych to určitě neschvalovala, ale mě to hrozně baví," prohlásila s tím, že v rodině využívá počítač nejčastěji.

Devatenáctiletá studentka Dagmar B. naznačila, že u počítače stráví za týden asi deset hodin. „O víkendu je to víc, tak dvě hodinky, přes týden je to zhruba hodina denně. Řekla bych, že ze sedmdesáti procent řeším věci do školy, třicet procent je zábava. Jsem hlavně na facebooku, ale život bez sociálních sítí bych si určitě dokázala představit," tvrdila dívka z Frýdku-Místku.

To šedesátiletá Anna z Frýdku-Místku míní, že počítač k ničemu nepotřebuje. „Internet vůbec nevyužívám. Neláká mě to a nemám na to čas," řekla Deníku. Myslí si, že školáci a studenti by to s moderní technikou neměli přehánět. „Jak sleduji ty mladé, někdo u počítače sedí celý den. Měli by tím trávit méně času," uvedla žena.