Stavební práce na ulici 8. pěšího pluku probíhají po etapách. Vloni začaly nejprve mezi křižovatkami s ulicí Ostravskou a ulicí Malý Koloredov. Poté následovala druhá etapa v úseku před poliklinikou. Poslední třetí úsek mezi ulicemi Malý Koloredov a Hlavní se začal upravovat právě nyní. Dělníci práce zahájili rekonstrukcí chodníku. „Revitalizace celé ulice má být dokončena v polovině letošního roku,“ konstatovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Řidiči se proto budou muset ještě jednou obrnit trpělivostí. Kvůli stavebním pracím totiž bude muset být ulice 8. pěšího pluku v úseku mezi ulicemi Malý Koloredov a Hlavní dočasně uzavřena. Termíny budou průběžně přesněny podle postupu prací, jejichž rychlost do značné míry závisí i na počasí. „Omlouváme se řidičům za komplikace v dopravě a lidem žijícím a podnikajícím v blízkosti ulice 8. pěšího pluku za zvýšený hluk i prašnost v době stavební činnosti. Věříme ale, že úprava této lokality bude přínosem pro všechny obyvatele města,“ pověděla mluvčí.

Po revitalizaci bude mít ulice zcela jiný charakter, než tomu bylo dosud. Z rozbité nevýrazné spojnice mezi Hlavní a Ostravskou ulicí se postupně stává úpravný městský bulvár. Vozovky, chodníky i zeleň jsou nově rozvrženy. Vznikají tu nová parkovací místa, ulice dostává novou vozovku i chodníky, proměnou procházejí vstupy do důležitých objektů i autobusové zastávky a rekonstruují se křižovatky i kanalizace. Provedenými úpravami by se tu měla by zvýšit bezpečnost chodců a naopak částečně snížit tranzitní doprava a rychlost projíždějících vozů. V lokalitě mimoto postupně vznikne téměř tři sta nových parkovacích míst. Jen během letošního roku tato stavba spolyká téměř 54 milionů korun. Celková investice je v hodnotě přesahující sto milionů korun a město na ni získalo dotaci.