„Nehledejte za tím žádný vážný důvod. Stav rozpočtu je takový, že nezbyly peníze na další radovánky. Rozpočtové přesuny jsme nechtěli dělat, Silvestr jsme oželeli,“ řekl redakci starosta Petr Sagitarius. „Nechtěli jsme čelit výtkám, že jsme vystříleli do vzduchu nějakých čtyřicet tisíc korun,“ dodal.

Celkové náklady na akci v minulosti dosahovaly 60 až 70 tisíc korun.

Na rynku je vždy živo

Silvestrovskou zábavu s hromadným přípitkem město pořádalo od počátku devadesátých let, v letech 2003 a 2004 ale radní na oslavy nechválili peníze. Vedle nákladů se jim nelíbily stížnosti na bujaré veselí v centru města. Jablunkovští ale před půlnocí na Mariánské náměstí stejně přicházeli, a město se proto k oficiálnímu kulturnímu programu vrátilo.

„Doufám, že i letos se tam lidé sejdou – a že se na rynku nic nestane,“ poznamenal Sagitarius. Podle něj mají pravidelní účastníci i pořadatelé akce alespoň možnost Silvestr v klidu oslavit doma či na chatě. „Myslím si, že se k tomu v příštích letech vrátíme,“ naznačil starosta.

K silvestrovským oslavám se řadu let staví rezervovaně město Třinec, jehož vedení spoléhá na dostatečnou nabídku soukromých akcí a ohňostrojů.

Kam dál? Kvůli sporu je díra v rozpočtu