Oddělení zabezpečuje péči dospělým, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu neobejdou bez péče jiné osoby, ale nepotřebují už hospitalizaci. Uživatelé služby mohou pobývat na oddělení po přechodnou dobu, než jim bude zajištěna služba trvalého charakteru, například osobní asistence, pečovatelská služba nebo domov pro seniory.

„Letos využilo služby našeho oddělení už 56 klientů, celkem jím prošlo za pět let jeho provozu 263 mužů a žen," uvedla Lucie Sikorová, vedoucí oddělení sociálních lůžek. „Klientům chodí pomáhat dobrovolníci ze Slezské diakonie, kteří pro ně nově připravují Kavárnu u Lidušky setkání a povídání u kávy a čaje, studenti ze SOŠ Třinec-Kanada a ze SZŠ z Frýdku-Místku, kteří v rámci své odborné práce pomáhají vést pracovní činnosti uživatelů," dodala Lucie Sikorová.

Na provoz stanice pravidelně přispívá částkou 400 tisíc korun ročně město Třinec. Zřizovatel nemocnice přispěl letos na provoz stanice sociálních lůžek částkou 250 tisíc korun a prostřednictvím kraje získalo oddělení také více než milionovou dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí. „Tyto finanční příspěvky jsou použity na úhradu mzdových nákladů pracovníků v přímé péči, případně na jiné nutné provozní výdaje," uvedla mluvčí nemocnice Jolana Filipová. Přispívají také obce Bystřice, Návsí, Ropice a Hrádek, díky jejich příspěvkům v celkové částce 43 500 korun mohlo letos oddělení zakoupit dvě toaletní křesla a polohovací pomůcky pro klienty. Za příspěvek obce Mosty u Jablunkova byl pořízen invalidní vozík a Jablunkov zakoupil na pokoje pacientů několik televizních přijímačů.