„Rozběhla se jarní etapa rekonstrukce přemostění podchodu v Místecké ulici v Hrabové mezi ulicemi Šídlovecká a Krmelínská. Pokračuje po zimní pauze a probíhá v obousměrném režimu pruhů jedna plus jedna. Komunikace I/56 patří mezi nejzatíženější v kraji,” požádal řidiče o trpělivost a pochopení Miroslav Mazal z komunikačního týmu ŘSD.

Především v ranních a odpoledních špičkách se zde mohou tvořit kolony. Podobně, jako tomu bylo při první etapě opravy mostu, která skončila v prosinci.

Na dálnici D48 se podle mluvčího Mazala chystá modernizace telematických systémů. „Konkrétně bude oprava probíhat v úseku 54,3 až 68,8 kilometru,” informoval s tím, že se jedná přibližně o oblast mezi obcemi Dobrá a Dolní Žukov. Práce mají trvat necelých sedm měsíců. “Předpokládané dokončení vychází na začátek listopadu,“ dodal Miroslav Mazal.

Na hlavním tahu z Frýdku-Místku na Český Těšín a dále na Polsko a Slovensko pomalu dosluhují kabelové trasy propojující telematické vybavení - SOS hlásky tísňového volání, meteostanice či automatické sčítače dopravy.

„Komplexní modernizaci za zhruba 76,3 milionu korun bez daně provede firma Spel, a to během částečné uzavírky. Dálnice D48 zůstane průjezdná a veškerý provoz povede obousměrně v jednom pruhu, opět v režimu jedna plus jedna,“ uzavřel Mazal.