Otázka, která napadne snad každého, je, zda se někdy vůbec začne stavět. A z bývalého kulturního domu se stane multifunkční centrum. Nedokončený sál kulturního domu v minulosti odkoupila společnost Jablunkovské centrum. Práce hodlala dokončit do konce roku 2017. Bohužel se tak nestalo.

Objevil se totiž zádrhel s územním plánem. Obrys stavby nesouhlasil se skutečným zákresem bývalého kulturního domu. „Přišlo se na to až ve chvíli, kdy projektant přinesl návrh dokumentace nové stavby a my jsme jej porovnali s územním plánem. Rohy budovy nejsou na pozemku, kde je možné umístit občanskou vybavenost,“ vysvětlila vedoucí stavebního úřadu jablunkovské radnice Renata Niedobová.

„Problémy s územním plánem jsou již vyřešené. Nyní jsme dodali veškeré úpravy projektové a textové dokumentace, které po nás stavební úřad vyžadoval,“ vyjádřil se za investora Robert Cieślar.

Stavební práce by mohly začít v tomto roce.

„Uvidíme, zda bude v opravené dokumentaci vše v pořádku nebo budou muset proběhnout další úpravy. Podle velmi optimistických prognóz bychom se mohli pustit do výstavby v říjnu tohoto roku. Situace je jasným důkazem toho, že na celé stavbě je nejproblematičtější a  nejzdlouhavější právě ta papírová část. Věříme však, že se vše povede dovést do konce a za dva roky od zahájení stavby se prvním návštěvníkům otevřou dveře Jablunkovského centra,“ řekl za investora Robert Cieślar.

„Ve spodní části budovy jsou navrženy plochy pro obchody místních, drobných podnikatelů, patro pak bude z velké části patřit kultuře, počítá s více než 270 metrů čtverečních velkým sálem a samozřejmě zázemím pro vystupující. Zajímavostí bude prosklená pasáž, která propojí přední část budovy s bytovou zástavbou,“ dodal Cieślar.