Třinecko se připravuje na další vleklé komplikace v dopravě. Hlavní tah I/11, který je po zimě v žalostném stavu, projde souvislou opravou. Rekonstrukce začne už 2. dubna ráno a potrvá 150 dní.

Otázkou zůstává, kudy pojede tranzitní doprava. Řadu týdnů se hovořilo o tom, že kamiony zůstanou na opravované silnici, kde budou provoz řídit vždy v jednom pruhu mobilní semafory, protože adekvátní objízdná trasa neexistuje. Nyní se objevila neoficiální zpráva, že po jednání se slovenskou stranou dojde k částečnému omezení kamionové dopravy po I/11, a to s ohledem na dopravu směřující do a z automobilek Hyundai a Kia, a že část tranzitní dopravy bude směřována už ze silnice R48 na Valašské Meziříčí, Bečvy a hraniční přechod Makov.

To ale ve středu frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk nepotvrdil. „Ano, probíhají jednání, ale v tuto chvíli ještě není rozhodnuto, zda to bude dané, že se pojede přes Bečvu a ,Valmez´, nebo zda to nebude zveřejněno jen jako doporučení," řekl Vlastimil Starzyk Deníku. Podle něj neustále probíhají jednání, ale jasno musí být už v nejbližších dnech.

Více se dočtete ve čtvrtečním vydání  Frýdecko-místeckého a Třineckého deníku