Zavedení dvojjazyčných nápisů by podle odhadů radnice stálo bezmála 1,4 milionu korun. "Dle vyhlášky, což je samozřejmě ověřeno, bychom museli realizovat 1322 kusů tabulek," řekla starostka Věra Palkovská. Výroba jedné stojí 720 korun, montáž nových, ale i demontáž stávajících tabulek podle ní stojí shodně 232 korun. "A jsou s tím spojené i administrativní náklady," prohlásila.

"Občané polské národnosti nemají problémy s komunikací na úřadě," poznamenal místostarosta Radim Kozlovský. "Máme zde dostatek zaměstnanců, kteří jim dokáží porozumět."

Radní Igor Petrov předložený materiál zkritizoval s tím, že polská menšina o nápisy žádá od února 2007, ale zatím se o nich nehlasovalo. „Mluvíme každý o něčem jiném. Mně je líto, že se jako zastupitelstvo k tomu neumíme vyjádřit, třeba i záporně, s čímž bych třeba já neměl problém,“ řekl Petrov.

Uvedl, že jen tlumočí názor určité skupiny občanů a dodal, že nápisy za každou cenu neprosazuje. Vadí mu ale, že se neustále hovoří jen o nákladech, případně vandalismu. „To trošku svědčí o nějaké úrovni,“ poznamenal.

Starostka Věra Palkovská tvrdí, že město postupuje přesně podle zákona.

Igor Petrov nedávno kritizoval i výbor pro národnostní menšiny. - více ZDE
  • Příspěvek v diskuzi k článku byl zrušen kvůli vulgarním výrazům.