Lidé na sociálních sítích už si stěžují, že měl být sjezd dokončen v listopadu, ale i nadále se na obchvat Třince nemůžou napojit.

„Otevření sjezdu na Bystřici je do značné míry závislé na počasí. Stavebně chceme mít sjezd dokončen do 15. prosince, avšak pokud nám vlivem nepříznivých klimatických podmínek nebude vycházet zkušebnictví, může se stát, že budeme muset práce dokončit až na jaře 2018,“ řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Nespokojení se současným stavem jsou samozřejmě obyvatelé Bystřice, ale především také vedení radnice.

„Vedení obce, především já a pan místostarosta Marcel Čmiel, bereme datum dokončení prací jako nepřijatelné rozhodnutí. Zrovna včera jsem měl rozhovor s hlavním stavbyvedoucím. Tlačíme na dodavatele, ať jsou práce dokončeny nejpozději do Vánoc,“ vyjádřil se k situaci starosta Bystřice Roman Wróbel.

Obyvatelé Bystřice si tak na dokončení této části obchvatu nějakou dobu počkají. V lepším případě se vše stihne ještě do Vánoc.

A znepokojeni jsou také obyvatelé Nebor. Stará cesta se sice díky té nové uvolnila, otázky ale vyvolává nedokončený třetí úsek obchvatu.

„Dokončení sjezdu na obchvat Třince v Bystřici je v zájmu nejen našem, ale také v zájmu Hrádku. Je to prostě zbytečná kaňka na kráse. A já bych nedal ruku do ohně za to, že se zapojil dostatečný počet pracovníků na dokončení této přeložky. Možná za to částečně může i euforie z otevření obchvatu, ale to přece neznamená, že se zprovoznění této části obchvatu bude pořád odkládat,“ dodal Wróbel.

Další část, která citelně chybí je pokračování obchvatu dál za Nebory. „U třetí části obchvatu Nebory Třanovice nyní čekáme na rozhodnutí odvolání ke stavebnímu povolení,“ řekla Ledvinová.