Společným cílem všech akcí je podpořit důležitost manželství a propagovat iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů. Týden manželství byl poprvé uspořádán ve Velké Británii v roce 1998 a od té doby se rozšířil do dalších zemí Evropy.

V neděli 12. února bude v 17 hodin ve Sborovém centru Hutník na Revoluční ulici zahájen Národní týden manželství hlavní akcí s názvem „Recept na dobré manželství". Na programu budou povídání rodinného terapeuta Zdeňka Moldrzyka na téma „Známe tajemství úspěšného manželství?", koncert Noemi Macura či valentýnská minigastroshow britského kuchaře Juliana Robinsona. Součástí akce budou tradiční rozhovory se zajímavými manželskými páry z regionu a vyhlášení výsledku soutěže Naše vícegenerační rodina. Akce je zdarma, bezplatné hlídání dětí ve věku tří až desíti let je zajištěno.

O den dříve, v sobotu 11. února, mohou manželské páry využít nabídku organizace STaRS a mohou si zajít společně zaplavat při svíčkách nebo vyzkoušet společné saunování.

V pondělí 13. února si manželské páry mohou vyjít na rande a o jejich děti se v době od 16 do 20 hodin postará agentura, a to v rámci akce „Společné manželské chvíle jen pro sebe!". Program pro děti bude zajištěn a je součástí bezplatného hlídání.

Městská knihovna Třinec nabídne zájemcům v úterý 14. února historicko-regionální přednášku „Sňatky na Těšínském Slezsku", která bude plná zajímavostí z matričních záznamů z regionu. V sobotu 18. února mohou manželské páry přijít do Kavárny Pamoja.

Letošní Národní týden manželství bude zakončen v neděli 19. února v evangelickém kostele v Třinci bohoslužbou s obnovou svatebních slibů.