„Paní Štěpánka v současné době pobývá v Domě pokojného stáří Panny Marie Frýdecké, což je zařízení frýdecko-místecké Charity. Stařence, která byla ještě donedávna soběstačná, přišla k jejímu jubileu poblahopřát i primátorka města Eva Richtrová. Radost jí udělala kyticí a dárkovým balíčkem,“ uvedla tisková mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Paní Božoňové přeji hodně zdraví a spokojenosti. Její současná pohoda a kondice je obdivuhodná,“ řekla primátorka.

Mezi gratulanty byla také Jana Švrčinová z Okresní správy sociálního zabezpečení, která oslavenkyni předala písemné blahopřání od ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase. Kromě přání přinesla i potěšující zprávu, že se oslavenkyni zvýší důchod o dva tisíce korun, jak to všem stoletým občanům slibuje zákon. Poté už přišly na řadu chlebíčky, koláčky a také šampaňské, které si stařenka opravdu vychutnala.

V Domě pokojného stáří Panny Marie Frýdecké, který poskytuje celoroční nepřetržitou komplexní péči klientům v seniorském věku, žije paní Štěpánka necelé dva měsíce a je tam velmi spokojená. „Svůj optimismus rozdává nejen mezi spolubydlící, ale také mezi ošetřující personál. Nejraději má polévky a čokoládové perníky. Veselá nálada jí rozhodně nechybí,“ dodala Jana Matějíková.

K blahopřání se připojuje i celá redakce Frýdecko-místeckého a třineckého Deníku.