Také Odra v Ostravě-Svinově dosáhla vrcholu v sobotu v brzkých ranních hodinách. Od té doby jen velmi mírně klesá. V osm hodin večer měla stále ještě 383 centimetrů. Druhý povodňový stupeň momentálně platí na řece Opavě v Opavě a na Odře v Bohumíně. Do svého koryta se už téměř vrátil potok Porubka, který včera napáchal obrovské školy ve Vřesině u Ostravy a v Ostravě-Svinově.

Během půlhodiny zaplavil zahrady a sklepy asi deseti obytných domů. V současné době zde platí první povodňový stupeň. Lidé ve Vřesině i ve Svinově se po celý den snažili likvidovat škody, které způsobil zatím nezregulovaný potok.

„Celý den odčerpáváme vodu ze sklepa, všude máme ale bahno, které se likviduje velmi špatně. Máme poničený bojler, sekačku, prostě věci, které jsme nestačili v té rychlosti vynést do přízemí. Abychom se bahna zbavili, musíme ho nejen vynášet v kbelících, ale všechno znovu vystříkávat vodou. Je to taková nekonečná práce, takže je to pořád dokola,“ popsala v sobotu o půl sedmé večer Jana K. ze Svinova.

První povodňový stupeň platí ještě v Krnově na řece Opavici. Meteorologové nepředpokládají, že by se podobně intenzivní deště měly znovu vrátit.