Asi padesátiletí manželé M., jejichž jména redakce zná, žalují jak firmu FM Reality, tak Červíka coby fyzickou osobu. Tento zdánlivý detail je přitom velmi důležitý. Červík dluh za realitku uznává, za svou osobu ale něco takového odmítá. Firma je bez majetku a zřejmě zamíří do likvidace, jedinou možností, jak se žalobci mohou dostat k penězům, je „přes Červíka“.

Více k tématu si přečtěte v souvisejících článcích

Soudkyně v úterý po dvou hodinách jednání odročila na 14. června. „V tomto termínu bude pravděpodobně rozhodnuto,“ uvedla. Manželé M. se snaží už půl roku prokázat, že Červík způsobil své firmě škodu – tím, že si nepočínal „s péčí řádného hospodáře“. - přečtěte si také: Zvykl si na luxus, jenže peníze prý Červíka zaslepily

Bez trpělivosti to nejde, míní advokátka

„Samozřejmě jsou vynervovaní, vědí, že musejí být trpěliví, že to jinak nejde,“ poznamenala advokátka manželského páru. Kvůli civilní žalobě už vypovídala řada poškozených: mají dokreslit, jak Červík se svými klienty zacházel. „Toho znám velmi dobře,“ uvedl v úterý k exšéfovi realitky důchodce J. B. Předloni prodával svůj ostravský byt a chatu v Beskydech, za utržené peníze si chtěl pořídit dům v Pržně. „Dopadlo to tak, že jsem přišel o 1,25 milionu korun, málem jsem přišel i o byt v hodnotě tří milionů. Zkrátka, podvedli mě,“ shrnul 64letý muž.

Trpí cukrovkou a říká, že Červík se na jeho zdraví dost podepsal. Důchodce u soudu řekl, že makléř mu v době, kdy čekal na operaci šedého zákalu, podstrčil k podpisu prázdné výdajové doklady. Ty pak sám vyplnil a díky tomu prý „vyběhl“ i s vymahači. - více ZDE

Oba muži se nakonec v soudní síni pohádali. Obchodník s realitami tvrdil, že vše bylo v pořádku. „Nikdo vám nic nepodstrčil. Panu B..... nedlužím ani korunu,“ prohlásil včera Červík před zlomeným důchodcem, jenž pouze kroutil hlavou a trval na své verzi. Z Pržna se musel odstěhovat, což ho stálo dalších 30 tisíc korun.

Peníze chce po realitce i daňová poradkyně

O svých zkušenostech s FM Reality hovořila i 49letá daňová poradkyně z Ostravy. Chtěla si koupit byt, s realitkou podepsala smlouvu a složila zálohu 40 tisíc korun. „Ještě ten den večer mi volali, že majitel mění podmínky,“ líčila. Odstoupila od smlouvy a Červík ji prý v telefonu ubezpečil, že své peníze dostane okamžitě zpět. Po čtyřech dnech a čtyřiceti neúspěšných telefonátech navštívila advokátku a podala žalobu. „Tu paní jsem v životě neviděl. Ať rozhodne soud,“ pravil Červík.

Akvokátka manželského páru by měla v příštích týdnech vyčíslit přesnou škodu, kterou Červík své firmě způsobil, soudkyně prozkoumá i znalecký posudek, který je vypracován v trestním řízení. Červík totiž zanedlouho stane před ostravským krajským soudem, kde mu za podvod a zpronevěru hrozí až deset let vězení.