„Motorkář skončil v rukou zdravotníků. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Okolnosti samotného střetu budou ještě předmětem šetření,“ uvedla k události mluvčí policie Eva Michalíková.

Silnice byla na pár hodin zcela neprůjezdná v obou směrech, na místě figurovali policisté, kteří odkláněli dopravu. Po 16. hodině, kdy skončily úklidové práce po dopravní nehodě, se provoz obnovil.

Zásah u večerního požáru ve Frýdku-Místku, neděle 30. října 2022.
VIDEO: Večerní požár ve Frýdku-Místku si vyžádal 4 zraněné a milionovou škodu

„V okamžiku příjezdu posádek byl zraněný motorkář v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a dolních končetin. Muž musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci, zajištěn pánevním pásem a uložen do vakuové matrace. Přes veškerá opatření u něj v průběhu zásahu došlo k selhání krevního oběhu a týmy musely zahájit nepřímou srdeční masáž. Za pomocí léků se podařilo obnovit činnost jeho srdce a vrtulník muže přepravil do ostravské Fakultní nemocnice, stále byl ovšem v kritickém stavu,“ přiblížil stav motorkáře mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.