O akci se hovoří řadu let, nyní radní vyhlásili veřejnou zakázku – získá ji firma, která nabídne nejnižší cenu. „Práce chceme zahájit ve druhé polovině roku, skončíme podle finančních možností a ceny. Půjde o kompletní rekonstrukci včetně nových bezpečnostních prvků,“ řekl v pátek redakci šéf třineckého investičního odboru Daniel Fojcik. „Hlavně komunikace – nové asfalty, autobusové zálivy, osvětlené přechody pro chodce,“ vyjmenoval. „A projektujeme dál,“ poznamenal.

Už před čtyřmi lety se náklady na kompletní modernizaci ulice odhadovaly na zhruba na dvacet milionů korun – přestože některé části Lidické, zejména u obou náměstí, se mezitím podařilo opravit, půjde podle Fojcika každopádně o miliony.

Třinec chce dotaci od Státního fond dopravní infrastruktury, podaná žádost ale zatím stoprocentní jistotu nemá. Lidická ulice protíná centrum Třince, vede třemi městskými částmi a měří více než 2,3 kilometru.

Vede zde i nejdelší ze tří cyklostezek ve městě. Vznikla jako vůbec první a je i nejvyužívanější, protože lidé po ní projíždějí do železáren. - více ZDE