Nejhůře v kraji se momentálně vede lidem na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku a Bruntálsku, kde se počet nemocných s akutními respiračními onemocněními mírně zvýšil. Naproti tomu k významnému snížení nemocnosti došlo na Karvinsku a Ostravsku a o něco méně na Opavsku.

„Spolu s mírným poklesem celkového počtu osob denně ošetřených na krajských pohotovostech se snížil i podíl osob ošetřených kvůli akutním respiračním infekcím.

V posledních dnech se pohyboval na poměrně příznivých hodnotách v rozpětí od 20 do 30 procent,“ informovala ředitelka ostravské krajské hygieny Helena Šebáková. Dodala, že nemocnost v kraji během uplynulého týdne průměrně poklesla o 10,6 procenta.

Podobná situace panuje i v celé České republice. „Pokles je evidován ve všech krajích i ve všech věkových skupinách. Chřipková onemocnění se nyní vyskytují v místních a regionálních ohniscích, přičemž vyšší počty nemocných jsou hlášeny v moravských krajích,“ doplnila informaci hygienička.

Hlavním epidemickým kmenem i nadále zůstává subtyp A (H3N2). Subtyp A (H1N1) a virus chřipky typu B pak mezi lidmi cirkulují jen nevýznamně. Hygienici předpokládají, že nemocnost se bude i nadále snižovat.