V červnu se uskutečnila informační výstava v budově Nové scény Vlast v Místku s názvem Když se řekne závislost. Tato akce byla součástí preventivně bezpečnostního projektu Rodiny Bezpečných zaměřeného na sociopatologické jevy.

„Organizátorem i realizátorem této akce byla frýdecko-místecká policie a Statutární město Frýdek-Místek,“ řekl Petr Gřes z preventivně-informačního oddělení Policie ČR ve Frýdku-Místku. V průběhu příprav výstavy byli vyzváni žáci a studenti frýdecko-místeckých škol k zapojení se do této akce. Jejich úkolem bylo vytvořit své dílo na téma Když se řekne závislost.

„Z více jak stovky doručených literárních, grafických děl a počítačových prezentací bylo opravdu těžké vybrat ty nejzdařilejší,“ dodal Gřes. Přesto bylo nakonec vybráno pět nejlepších literárních prací, které byly v červnu otištěny i na stránkách Frýdecko-místeckého a třineckého deníku a tři výtvarná díla. Minulý týden se jejich autoři sešli v budově frýdecko-místecké policie, kde si převzali dárky od sponzorů.

Seznam oceněných žáků - eseje: Josef Sobotík - SPŠ Frýdek-Místek, Petra Pitříková - ZŠ a MŠ Elišky Krásnohorské Frýdek-Místek, Kristýna Balónová - Gymnázium a SOŠ Cihelní Frýdek-Místek, Přemysl Adamec- Gymnázium a SOŠ Cihelní Frýdek-Místek, Lucie Kolčárková- Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek.

Výtvarná díla: Tomáš Saran - SPŠ Frýdek-Místek, Dominika Koflerová - ZŠ Lískovec a Michal Kaleta - ZŠ Lískovec.