Nejstarší občance hutnického města, která má ve svém rodném listě uveden rok narození 1917, přišla k narozeninám poblahopřát i starostka Věra Palkovská a vedoucí odboru sociálních věcí třinecké radnice Ellen Raszková.

Rodačka z Poruby u Orlové pochází ze sedmi sourozenců a do Třince se přistěhovala se svým manželem Václavem před šestašedesáti lety. Vychovali spolu dva syny. Až do své sedmdesátky pracovala jako pošťačka a dodnes má neuvěřitelnou paměť na adresy a čísla popisná. Přestože hůř slyší, stále jí nechybí vitalita a živě se zajímá o dění kolem sebe. Sleduje v televizi zprávy a je zřejmě nejstarší fanynkou třineckých Ocelářů. Ještě rok před svými stými narozeninami se byla osobně podívat na jednom ze zápasů a letos jim fandila před obrazovkou. „Škoda, že to finále nevyhráli,“ zalitovala čiperná oslavenkyně, která během návštěvy zavzpomínala i na své dětství a mladá léta.

Speciální recept na dlouhověkost podle svých slov nemá. „Žili jsme sice velmi skromně, zato velmi soudržně a šťastně,“ prozradila babička čtyř vnoučat, prababička šesti pravnoučat a jednoho prapravnoučete. „Vitalita paní Votavové je obdivuhodná. Přeji jí, ať jí zdraví a optimismus vydrží co nejdéle,“ uvedla starostka Věra Palkovská.