„MDŽ je super, tento svátek slavíme," reagoval sedmatřicetiletý David Banák z Frýdku-Místku s tím, že 8. března obvykle kupuje kytičky. „MDŽ? Může být. Za kytku a za pusu to určitě stojí. Je to lepší než Valentýn, to je hnusný, škaredý americký import. Valentýn je dovoz," prohlásil čtyřicátník Ivan Gajdůšek, jehož redakce oslovila v centru Místku.

To Radek Čučka MDŽ tradičně ignoruje. „S přítelkyní to neslavíme, myslím, že jsme ho neslavili nikdy. Nepovažujeme to za nějaký důležitý svátek," řekl Deníku.

Pětašedesátiletá Marie naznačila, že z MDŽ má rozporuplný pocit.

„Já si myslím, že je zbytečné to nějak oživovat násilím. Možná by bylo lepší zaměřit se na jeden svátek Den matek. Osmý březen je kvůli minulému režimu zprofanovaný, ne vždy se to slavilo důstojně, v podnicích se opíjeli hlavně muži. Taková byla doba, já si to pamatuji. Dnes se slaví všechno, třeba Valentýn, ale moje děti nijak nereagují, že je MDŽ. Mám pocit, že pořádně se neslaví ani ženy, ani matky, ale nějaký svátek by se sešel. Měl by být jen jeden," konstatovala důchodkyně.

To pětaosmdesátiletý Václav Žák zdůraznil, že proti MDŽ nikdy nic neměl. „Toho svátku jsem si vážil, nikdy jsem ho nezesměšňoval. Nebyl důvod je to mezinárodní svátek žen a matek," prohlásil. MDŽ znají i školáci. „Tu zkratku znám, je to Mezinárodní den žen. Doma to slavíme, u mamky i u babičky. Já si myslím, že je to dobrý svátek," soudí dvanáctiletá Tereza Bělešová. I její vrstevnice Mariana Žipajová chce svátek slavit. „Až budu větší, budu za kytičku ráda," prohlásila v neděli odpoledne.