Kvůli zimě nezimě musela přesunout lyžařský kurz i 11. ZŠ ve Frýdku-Místku, která se nachází v ulici Jiřího z Poděbrad.

„Jelikož jsme sportovní škola, lyžáky samozřejmě pro naše žáky pravidelně pořádáme. Letošní zima nám zatím opravdu nepřeje. Původně měl jet druhý stupeň na lyžák už 13. ledna, jenže v Bílé je tak zoufale málo sněhu, že jsme to museli přesunout až na březen. Další lyžařské kurzy máme mít v únoru ve Velkých Karlovicích. To snad už bude sněhu dostatek. Já sám jsem lyžař, takže mě současné počasí opravdu štve," přiznal včera ředitel 11. ZŠ Jiří Adámek.

Problémy má i Základní škola v Morávce.

„Lyžařské kurzy pro žáky páté až osmé třídy máme v plánu od 3. do 7. února na Slavíči v Morávce. Tento areál se nachází v nadmořské výšce tisíc metrů nad mořem, takže pevně doufáme, že ta pravá zima se sněhem a mrazy ještě přijde. Tak zoufalou situaci nepamatuji nejméně třináct let," řekla Deníku zástupkyně ředitele Základní školy v Morávce Gabriela Daňková. O štěstí přitom mohou mluvit na 4. ZŠ v Třinci. „Při plánování lyžařských kurzů jsme se rozhodli, že je bez ohledu na počasí posuneme až na únor. Jinak jsme vždy jezdívali v lednu," řekla včera Magda Nogová, která je řízením školy pověřena.

Za změnou stál podle ní fakt, že v letošním roce se bude stavět nová tělocvična, a tak padlo rozhodnutí, že starou tělocvičnu děti počátkem roku ještě využijí. „Kdyby nebylo té tělocvičny, tak touto dobou už bychom řešili lyžák a museli bychom ho zrušit," konstatovala Magda Nogová. „Doufám, že v únoru bude sníh. Pokud ne, lyžák nebude. Už jsme takové roky zažili. Děti pak mají sportovní soustředění na jaře," naznačila Magda Nogová s tím, že sportovní škola se zaměřuje zejména na atletiku a fotbal. Ze současného počasí má prý smíšené pocity. „Jako řidič se netrápím, ale děti a sportovci naříkají," smála se Magda Nogová.