Když obyvatelé bytovky, která se nachází prakticky pár desítek metrů od tábora, spatřili redakční vozidlo Deníku, bylo jim jasné, čeho se otázky budou týkat. „Za poslední měsíc se tu objevilo už hodně novinářů a televizních štábů, které se ptaly na totéž. A jak celou situaci hodnotíme po měsíci? Sice zatím k žádnému útěku migrantů a krádežím ze zahrad naštěstí nedošlo, jenže objevily se jiné problémy, které souvisejí s rušením nočního klidu. Oni mají jinou mentalitu, takže si asi neuvědomují, že normální lidé potřebují mít v noci klid, aby mohli spát. Někteří jsou prostě hluční," postěžovala si žena, která nechtěla být jmenována.

Místním rovněž vadí zvýšený provoz vozidel, která kolem jejich domů denně jezdí. „Souvisí to nejen s přepravou samotných běženců na vlakové nádraží, ale i s dovozem potravin. A taky se tam musí dopravit zaměstnanci. Předtím jsme tu měli klid, nyní je těch aut až příliš. Stěžovat si na to můžeme, jenže to je tak asi jediné. A jako podraz bereme, že se počet uprchlíků nečekaně zvýšil z 220 plánovaných na 330," posteskl si další muž.

Redakci se podařilo narazit i na jednu chovatelku koní, jež má stáj poblíž několikametrového plotu s žiletkami, který má tábor střežit. „Proto mě vylekala informace, že mělo několik cizinců utéct. Podle všeho to byla ale jen fáma, která se šířila po obci krátce poté, co v táboře někdo z nich napadl člena ochranky. Měla jsem velký strach o koně, které tady chovám dva roky. Nedokážu si představit, že by jim nějakým způsobem ublížili. Jeden kůň stojí skoro jako auto. Už jsem řešila lepší zabezpečení," přiznala dvaadvacetiletá Denisa Křižáková.